Пересічень-Ігренський півострів

© В. В. Бінкевич, Г. Ф. Бінкевич, І. В. Усіченко Років 60 тому, коли воду можна було пити просто з річки, брати Євген та Володимир Бінкевичі, тоді студенти фізико-технічного факультету Дніпропетровського університету, багато часу проводили плаваючи човном по Дніпру, Самарі, Сурі. Риба не ловилась, та й ловити її  вони не вміли.…
© И. Ф. КОВАЛЕВА Археологические исследования поздненеолитических стоянок Порожистого Днепра неоднократно обнаруживали присутствие на них кремневых орудий, отличных как по материалу, так и по технике от обычных микролитических форм Надпорожья. Но редкость находок, с одной стороны, и отсутствие кладов кремневых орудий, содержащих…
Телегін Д. Я. Південні межі Києворуської держави в ХІ-ХІІІ ст. проходили по долині річки Сули на лівобережжі та по річці Рось на правому березі Дніпра. За Сулою вже починався Дикий степ – царство войовничих і підступних печенігів і половців, що протягом віків систематично нападали на мирні села і міста слов’ян. Отже від гирла рік Сули і…
Археологічні дослідження унікальної багатошарової пам’ятки археології – Ігренського півострова – мають тривалу історію. Про перспективи розкопок на цій пам’ятці та про місце розташування поля битви кошового Іван Сірка з татарами писав ще Д. І. Яворницький. На початку 1930-х рр., коли споруджувався Дніпрогес та рівень води у Дніпрі…
Знайомтеся, це Рома – “простой совєтскій чєловєк”. А ми, як завжди, кляті бандери, тому що не даємо таким як Рома красти. Рома любить починати свій день з металошукачем і лопатою. Причому робить це там, де кожен сантиметр землі дихає старовиною, оскільки мова йде про археологічну пам’ятку на Ігренському півострові. Люди там жили від…