Події та анонси
Всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст.»
11-12 травня 2017 року

Всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст.»

11-12 травня 2017 року у м. Дніпрі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Фортеця на фронтирі: місто Самарь у XVI-XVIIIст.», організована Комунальним підприємством «Етнографічні парки Дніпра» департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за підтримки Комунального підприємства «Агентства розвитку Дніпра» Дніпровської міської ради.

Конференцію відкрили директор КП «Етнографічні парки Дніпра», кандидат історичних наук Д.Г.Каюк та головний архітектор м. Дніпра Д.В.Волик. В центрі уваги першого дня роботи конференції було обговорення проблем і перспектив створення на території Старої Самарі історико-культурного центру, розвиток культурного ландшафту нашого міста, розбудова туристичного потенціалу Дніпра. Знані науковці, доктори історичних наук, провідні наукові співробітники Інституту історії України та Інституту української археографії та джерелознавства Національної академії наук України Т.В.Чухліб, Б.В.Черкас, В.А.Брехуненко, Т.Л.Кузик, а також дніпровські та запорізькі історики С.М.Каюк, В.В.Грибовський, В.С.Старостін, О.А.Репан, О.В.Харлан, О.Д.Сухомлин обговорювали досвід роботи подібних історико-культурних центрів й питання історії нашого краю доби Золотої Орди, Великого князівства Литовського та доби Нової Запорозької Січі. Точилися наукові дискусії щодо визначення поняття «місто» для степового регіону та ролі козацького міста Самарь в історії України. Ішлося про датування нашого міста, уявлення запорозьких козаків про містечко Самарь, золотоординські міста Степу, Старосамарський ретраншемент і російсько-турецькі війни, Степовий кордон Європи.

Другий день роботи конференції проходив на території Старої Самарі. Археологи В.М.Шалобудов та Д.Л.Тесленко провели для учасників ґрунтовні екскурсії археологічними розкопками і територією Старої Самарі. Виголошені в рамках засідань доповіді стосувалися безпосередньо історії містечка та фортеці – козацьких сотників Сави Таранухи та Івана Березаня, долі Старосамарського перевозу та Новосергіївської фортеці, унікальних археологічних знахідок доби пізньої Золотої Орди. В учасників з Києва була можливість на власні очі побачити місцевість, де жили й творили історію герої їхніх наукових розвідок.

Конференція є етапом розробки концепції історико-культурного комплексу «Стара Самарь», що стане новим освітнім та рекреаційним центром для дніпрян та гостей нашого міста.

Поділитися: