Події та анонси
Від Миколи до Йордана – українська «рамадана».
19 січня 2017 року

Від Миколи до Йордана – українська «рамадана».

19 січня на території середньовічної фортеці «Стара Самар» (також відома як Новобогородицька, селище Шевченко у Дніпрі) відбулося свято Водохреща. Захід зібрав кілька тисяч гостей, серед яких були і мешканці міста, і гості з області. Організатори свята – Дніпровська міська рада, КП “Етнографічні парки Дніпра” за участі Агентства розвитку Дніпра.
Водохреща – завершальне свято у циклі зимових новорічно-різдвяних народних гулянь. Віднині у Дніпрі відроджуються традиції святкувань саме за народним, але забутим звичаєм.
Під час фестивалю гості мали багато розваг – концертну програму, спортивні змагання, «культурні» естафети та квести. Ніхто з учасників не залишився поза увагою. Особливо багато було розваг для дітлахів. Вперше на подібному заході було проведено хокейні змагання. Всі мали змогу покататися на ковзанці та у візку, запряженому конем. Талановиті дніпряни співали в караоке, по закінченню якого обрано «Золотий голос Водохреща». Окрім того, під час свята діяв конкурс скульптур «Снігові козаки». Пригощали гостей козаки традиційним і особливим кулішем.
Святкування розпочали із запалення символічного багаття. Освячення дніпровської води провів керуючий Дніпропетровською єпархією Української православної церкви Київського патріархату єпископ Симеон.
«З величним християнським святом усіх! Це свято очищення душі й тіла. Нехай воно спонукає нас робити лише добрі справи. Нехай Господь у цьому допомагає, укріпляє та благословляє!» – зазначив єпископ Симеон.

Поділитися: