Події та анонси
Самар-Дніпро-Фест 2018

Самар-Дніпро-Фест 2018

Ламаємо старі традиції і створюємо нові – Самар-Дніпро-Фест в цьому році виноситься за рамки Дня міста і відбудеться 24-25 серпня 2018 року – на День Незалежності України. 

 

А в іншому – до Вашої уваги вже традиційні лицарські двобої, штурм фортеці, неймовірно круте фаєр-шоу, показ староукраїнського строю, козацька чайка та багато іншого…

 

І ще, цьогоріч свято пов’язано з 330-річчям побудови Новобогородицької фортеці, створеної Іваном Мазепою.

 

Отож очікуйте приємних несподіванок! 

 

Хедлайнерами цього року стануть гурт Скрябін (24.08) та СКАЙ (25.08). 

 

Найкращі традиції свята збережені, однак ми не зупиняємось. Тож слідкуйте за новинами! 

Традиційно родзинкою свята є реконструкція історичних подій минулого. Цьогоріч протягом двох днів планується проводити показ штурму польської фортеці запорозькими козаками. Також під час проведення фестивалю, за сприянням ГО «Всеукраїнська федерація середньовічного бою», відбудеться турнір середньовічного бою на Кубок Старої Самарі. У вечірній час планується показ епічного фаєр-шоу. Для усіх шанувальників минулого будуть проводитися екскурсії козацькою фортецею (піші й на конях), річкова подорож на справжній козацькій чайці (ідентичній бойовому судну січовиків XVIII ст.), відвідування археологічних розкопок, показ колекції старовинного українського національного одягу та прикрас майстер-клас гри на дримбі та тулумбасі; прослуховування звитяжної гри «Запорізьких тулумбасів». Унікальною подією стане презентація жіночої та чоловічої вишиванок, виконаних майстринями за мотивами народної творчості Дніпропетровщини. Вперше буде представлено кольорову гаму та візерунок, характерний для нашого регіону.

Вишиванки стануть призами на одному з фестивальних конкурсів.

Для молоді увечері відбудеться концерт за участі таких гуртів, як: Нера, Troye Zillia, Медовий полин, The Doox, Joriy Kloc, Alba Gu Brath. Хедлайнерами музичної сцени 24 серпня стане гурт «Скрябін», 25 – «Скай».
Хто не годує свою армію – годує чужу. На фестивалі кожен бажаючий зможе безкоштовно скуштувати каші з військової польової кухні, а також ознайомитися зі зразками сучасної української військової техніки, озброєнням та амуніцією, послухати виступ військового оркестру. А той, хто не знає власного історичного минулого дорого платить за сучасне і майбутнє. Тож до уваги гостей фестивалю лекції від провідного українського історика, професора, заввідділом Інституту археографії Академії наук України В.А. Брехуненка про походження російських історичних міфів, а також презентація новітніх історичних видань.

Шанувальникам активного відпочинку пропонується річкова подорож на катамаранах й байдарках, страйкбол й мотузяний парк. Окремо підготовлено затишну галявинку для бажаючих святкові дні провести зі своїм наметом. Переможці одного з фестивальних конкурсів здійснять повітряну подорож на повітряній кулі.

Без смаколиків свята в Україні не буває. Для найвибагливіших – м’ясні, рибні, борошняні страви, напої та різноманітні десерти. Ще одна родзинка цьогорічного свята – презентація ковбаси Старосамарської. Усі бажаючі можуть узяти участь у дегустації розробленої виробниками ковбас м. Дніпра, на основі традиційних українських рецептур, ковбаси Старосамарської. Пропозиції та зауваження буде враховано при остаточному затвердженні технологічних вимог до продукту. Починаємо гастрономічне брендування нашого міста.

Для малечі найрізноманітніші майстер-класи етноспрямованості: петриківський розпис, вишивка, іграшки, мотанка, кераміка, мукасолька, а також дитячий тир, батути, різноманітні надувні атракціони.
24 та 25 серпня за маршрутом: Цирк – вул. Б. Хмельницького – сел. Північне – Стара Самарь/Новобогородицька фортеця курсуватимуть автобуси

 

карта


Поділитися: